CLAMORFILM_logo_F3F2DC.png
IMG_4380.JPG
SLOVAN - Perun vidí nás

PŘÍBĚH / O PROJEKTU

Roku 659 n. l. po smrti krále Sáma nastal ve slovanské říši rozsáhlý masakr všech, kteří ohrožovali nárok na trůn Sámova syna Vladúca. Sámův věrný přítel a rádce Izimslavu tomuto prolévání krve unikl spolu se svými syny a několika dalšími společníky. Pod Izimslavovým vedením družina prchá z území říše do oblasti franských Bavorů, rozprostírající se v hlubokých šumavských hvozdech. V těchto drsných, nehostinných končinách plných násilí a lidské bezohlednosti hledají naši Slované jak toužené místo k životu, tak i sami sebe.

Historická minisérie Slovan je filmový projekt skupiny Clamor FILM, jehož realizace započala v srpnu roku 2019. Za pomoci sponzorů a finanční podpory dárců z platformy Startovač se nám podařila vybrat částka na natočení prvního dílu. Scénář této série byl jazykovědci zrekonstruován do praslovanštiny a starobavorštiny z poloviny 7. století.

Momentálně probíhá natáčení prvního dílu v lokalitách západních a jižních Čech. Kvůli současným koronavirovým omezením bude natáčení prodlouženo a první díl by měl být hotov do poloviny roku 2021. Současně se samotným natáčením pracujeme i na tvorbě původní hudby, která bude celou filmovou sérii doprovázet.

Film SLOVAN - plakát k filmu
IMG_4495.JPG

FOTO Z NATÁČENÍ

MÉDIA

Filmaři z Klatovska začali natáčet miniseriál v Praslovanštině

Český rozhlas | ODKAZ

Czechs begin shooting Slovan miniseries in Proto-Slavic dialogue

Český rozhlas | ODKAZ

Na Šumavě vznikne snímek z doby Sámovy říše, herci promluví praslovanštinou

iDNES.cz | ODKAZ

  • Instagram Clamor FILM
  • Youtube Clamor FILM
  • Facebook Clamor FILM

© 2021 Clamor FILM z.s. by Martin Muchna